بیست و هشت نکته مهم بازاریابی ایمیلی

Email-Marketing-from-Tree-Frog-International

 1. قبل از ارسال ایمیل تمامی بخش‌های متن نامه خودتان را بررسی کنید.
 2. قبل از ارسال نامه خودتان را ویراستاری کنید و غلط های املایی آن را برطرف کنید. وجود این غلط‌های املایی می‌تواند شرکت و سایت شما را بی‌اعتبار کند.
 3. یک نسخه از ایمیل خودتان را به ایمیل‌های خودتان در سرویس‌دهنده‌های مختلف ارسال کنید و ببینید که در کدام یک از آن‌ها ایمیل به شاخه اینباکس رفته و در کدامیک به شاخه اسپم.
 4. تمامی لینک‌های داخل ایمیل خودتان را بررسی کنید. ممکن است. برای ارسال ایمیل از قالب ایمیل قبلی استفاده کرده باشید و به همین دلیل لینک‌های ایمیل قبلی در ایمیل فعلی شما باشند. قبل از ارسال حتماً این موارد را بررسی کنید.
 5. زمان ارسال خودتان را تنظیم کنید. حتی اگر از بهترین سرویس‌های SMTP استفاده می‌کنید اصلاً ایده خوبی نیست که یکباره ده‌هزار ایمیل را ارسال کنید. طبق تجربه من برای ارسال از هاست خودتان بهترین تنظیم ارسال ایمیل چهار ارسال در هر دقیقه است.
 6. بهترین زمان ارسال ایمیل‌ها شنبه ساعت هشت صبح است. هرگز ایمیل‌ها را جمعه ارسال نکنید. زیرا تا صبح روز شنبه ممکن است کاربر ایمیل‌های دیگری را نیز دریافت کند. باید ارسال را طوری تنظیم کنید که کاربر در زمانی که به محل کار خود می‌رود ایمیل شما جزو ۵ ایمیل اول لیستش باشد.
 7. هرگز اسپم ارسال نکنید. ارسال اسپم هزینه زیادی را برای تجارت آنلاین شما ایجاد می‌کند.
 8. ایمیل یکی از عوامل اعتمادسازی می‌باشد. سعی کنید در نوشته‌های ارسالی خودتان کاری نکنید که این اعتماد کاربر از بین برود.
 9. در ایمیل‌های خودتان اصل سادگی را رعایت کنید. هر چه ایمیل شما ساده‌تر باشد خواناتر خواهد بود. سعی کنید پیام خودتان را واضح به کاربر نشان دهید.
 10. محتوای ایمیل ارسالی خودتان را برمبنای مهم به کم اهمیت مرتب کنید.
 11. کاربران را برای کلیک بر روی لینک ایمیل تشویق کنید. وقتی کاربران به سایت برمی‎گردند ممکن است به صفحه محصولات شما مراجعه کنند و محصولات شما را خریداری کنند.
 12. اطلاعات تماس افراد را جمع‌آوری کنید.راه‌های مختلفی برای جمع‌آوری اطلاعات تماس افراد وجود دارد. تعدادی از این راه‌ها عبارتند از :
 • از بازدید کننده بخواهید در هنگام عضویت در سایت برای دریافت اطلاعات کامل‌تر و برخورداری از امکاناتگسترده‌تر، از طریق یک فرم اطلاعات تماس خود را در اختیارتان بگذارد.
 • از کاربر بخواهید در یک نظرسنجی شرکت کند و در صورت شرکت در نظر سنجی یک هدیه رایگان به نشانی او ارسال خواهد شد . کاربر با کمال میل اطلاعات تماس خود را برای شما خواهد نوشت!
 • داشتن خبرنامه اختصاصی یک راه مؤثر است.
 • دانلود نرم‌افزارهای جالب یا کتاب‌های الکترونیکی رایگان را به شرط پر کردن یک فرم پیشنهاد دهید. با کمی تفکر می توانید راه های بیشتری برای دریافت اطلاعات افراد از طریق وب سایت پیدا نمایید.
 1. در ایمیل‌های ارسالی خودتان سعی کنید محتوای شما بیشتر از کدهای HTML  باشد.
 2. از گرافیک سایت خودتان در نامه‌های ارسالی استفاده کنید.
 3. حجم نامه خودتان را زیاد نکنید، برای اطلاعات بیشتر کاربر را به صفحه مورد نظر سایتتان هدایت کنید. برخی از کاربران ایمیل‌های خودشان را با موبایل چک می‌کنند به همین دلیل دوست ندارند ایمیل‌های حجیم دریافت کنند.
 4. مطمئن شوید که سرور شما در لیست سیاه نیست. در صورتی که سرور شما در لیست سیاه باشد. هر چقدر هم نامه شما اصولی باشد تمامی ایمیل‌های شما یا به دست مخاطب نمی‌رسد و یا این که به شاخه اسپم آن‌ها می‌رود.
 5. اگر از کلمات انگلیسی استفاده می‌کنید میان کلمات فاصله نیندازید. برای مثال کلمه world را به این صورت ننویسید .w o r l d
 6. از لغات اسپم در ایمیل خودتان استفاده نکنید لغاتی مانند رایگان به عنوان اسپم شناخته می‌شوند. می‌توانید لیست این لغات را از طریق گوگل بدست آورید.
 7. اگر تنظیمات Reverse DNS را انجام دهید، ایمیل‌ها بهتر ارسال خواهند شد. برای این کار می‌توانید از شرکت ارائه‌دهنده‌هاست خودتان پیاده‌سازی و تنظیمات آن را درخواست کنید.
 8. بازاریاب‌های موفق دائماً در حال گسترش راه‌های جدیدی هستند تا اطلاعات بیشتری درباره مشتریان یا افراد مورد هدف خود بدست آورند. به تازگی یک راز جالب در این زمینه کشف شده است! وبسایت‌ها به تنهایی منجر به ایجاد فروش مناسب نمی‎گردند. باتوجه به مطالبی که در جلسه‎ی بازاریابی اینترنتی دوره‎ی کسب‎وکار اینترنتی آکادمی مجازی ایرانیان بحث شد، ایمیل‌های دنباله‌دار بیشترین فروش را ایجاد می‌کنند. اگر از بازاریاب‎های حرفه‌ای کسب‌وکارهای آنلاین بپرسید آمارهای وحشتناکی به شما خواهند داد. در اکثر وب‎سایت‌ها بین%۰٫۰۵تا %۰٫۱ بازدیدهای سایت منجر به فروش می‎گردد. یعنی از هر ۱۰ هزار نفر بازدید کننده حدود ۵ تا ۱۰ نفر تبدیل به خریدار می‌شود! اما استفاده از ایمیل‌های دنباله‌دار این میزان را به ۵ تا ۱۰ درصد افزایش خواهد داد.
 9. محتوایی را به کاربران پیشنهاد دهید که کاربر همیشه خواندن ایمیل‌های ارسالی شما اولین اولویت وی باشد.
 10. در هر صورت، اگر محتوای رایگان یا تجاری ارائه می‌کنید. مطمئن شوید که این اطلاعات به آسانی در جای دیگر در دسترس نیست. اخبار، تحلیل‌ها و تجربیات تجاری شما جزو این موارد هستند. مطمئن شوید که محتوای شما آنقدر جذاب است که مخاطبین شما با اشتیاق ایمیل‌های شما را دنبال می‎کنند.
 11. در صورتی که شما به کاربران کمک کنید که مشکلات خود را حل کنند آن‌ها به افراد وفاداری تبدیل خواهند شد و همیشه اخبار شما را دنبال می‌کنند.
 12. سعی کنید بخشی از محتوای سایت خودتان را به صورت صوت و تصویر تولید کنید و در ایمیل‌های خودتان این فایل‌ها را به صورت رایگان و انحصاری در اختیار مخاطبین لیست خودتان قرار دهید. با انجام این کار ارتباط بهتری با اعضای لیست خودتان برقرار می‌کنید.
 13. سعی نکنید در ایمیل‌های ارسالی به مقالات مفید دیگران لینک بدهید. کاربران عضو لیست شما شده‌اند تا با شما ارتباط برقرار کنند.
 14. برای بهتر شدن و نتیجه گرفتن بهتر از لیست خودتان از آزمون تقسیمی استفاده کنید. در این روش اعضای لیست را به دو گروه تقسیم کنید. و به هر کدام یک محتوا را با رنگ و ساختار متفاوت ارسال کنید و با انجام این کار می توانید بهترین طرح را برای نامه‌های خودتان انتخاب کنید.
 15. با استفاده از نرم‌افزار گوگل، آنالیز رفتار کاربران پس از ورود به سایت را تحلیل کنید و نرخ تبدیل فروش خودتان را در هر ایمیل محاسبه کنید. با این روش می‌توانید بهترین بازدهی را بدست آورید.
 16. اگر در ایمیل خودتان فقط بر روی یک موضوع تمرکز کرده‌اید آدرس صفحه مورد نظر را در بخش‌های مختلف ایمیل تکرار کنید.

برای دریافت یک آموزش کامل در کسب و کار و بازاریابی اینترنتی این صفحه را ببنید (مشاهده)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *