۵ نشانه شریک کاری که باید به آن دقت کنید

617873307.jpg

انتخاب یک شریک کاری برای شروع کسب‌وکارتان به اندازه انتخاب شریک زندگیتان مهم است.

شما ساعات طولانی را باید با همدیگر کار کنید و اغلب ناسازگاری کنید اما در آخر می‌دانید هردویتان در راه رسیدن به هدف مشترکتان دارید تلاش می‌کنید_ حالا می‌خواهد یک کسب‌وکار موفق باشد یا زندگی مشترک!

شروع یک کسب‌وکار بی‌شک بسیار هیجان‌انگیز است و مخصوصا اگر افسون این فکر که ازین به بعد خودتان رئیسید ذهن و فکرتان را به خود مشغول کند. اما وقتی صحبت سر انتخاب شریک کاریتان به میان می‌آید باید تصمیم بسیار هشیار و معقولانه‌ای بگیرید.

اما قبل از راه اندازی کسب‌وکارتان مطالب زیر را با دقت بخوانید تا ملاک‌های تشخیص یک شریک کاری خوب و بد را بدانید , این‌ها تجربیات کارآفرینان بزرگ دنیا هستند که در قالب ۵ جمله شما را از دردسرهای شریک بد دور نگه خواهد داشت.

  1. مهارت های تکمیلی

ملاک اغلب کارآفرینان بزرگ دنیا برای شریک تجاریشان مهارت‌های تکمیلی طرف مقابل است, یعنی چه؟ یعنی اینکه نقاط قوت شریک تجاریتان , نقاط ضعفتان را پوشش دهد و برعکس. نیهال مهتا ,یکی از بنیانگذاران  LocalResponse در سخنرانی‌اش اشاره می‌کند به اهمیت این موضوعدنبال صفاتی باشید که ندارید , دنبال شریکی با خصوصیاتی باشید که با او یک تیم ۱۰۰% کامل باشید. پس اگر آدم تکنیکالی نیستید بدنبال شریکی تکنیکال باشید.

داشتن یک تیم با مهارت‌های گوناگون و مکمل هم نقش شما را نیز در کسب‌وکارتان بهتر مطرح می‌کند و مسولیت‌پذیری افراد تیمتان را بیشتر از قبل می‌کند زیرا انتظاراتتان از همدیگر روشن است. انتخاب کسی که خط مشی متفاوتی نسبت به شما برای حل مشکلات دارد هردویتان را راقب می‌کند تا مشکلاتتان را با همدیگر حل کنید و کسب‌وکارتان را قدرتمندتر می‌کند.

Kathryn Minshew موسس The Muse متذکر این نکته شده است که داشتن تعادل بین مهارت‌ها (کد نویسی , طراحی , ارتباطات) و در خلق و خو (خوش‌بین , بدبین , پرشور ,منطقی) بسیار ضروری است در کسب‌وکار “هر اختلافی موجب بهبود کسب‌وکارتان می‌شود البته تا وقتی که اختلاف در ارزش‌ها و اصول اخلاقی نباشد.”

  1. احترام دوطرفه

مادامی که داشتن مهارت‌های مکمل مهم است ,بسیار مهمتر است شریک‌کاریتان چه ارزش‌هایی را با خود به کسب‌و‎کارتان می‎آورد. شما باید کسی را انتخاب کنید که به او احترام می‎گذارید و می‎دانید به اندازه شما باهوش و آدم‌کاری است. اگرچه هرکدامتان تجربیات و نیروهای متفاوتی با خود به کسب‌و‌کار می‌آورید اما باید احترام متقابل داشته باشید و قدر همدیگر را بدانید.

در یک مصاحبه با Adam Somlai-Fischer, Mashable   یکی از بنیان‌گذاران Prezi به اهمیت قدردانی و توجه چنین می‌گوید “همه‌ی ما در مهارتمان ممتاز هستیم! اما همیشه حس کنجکاوی در علایق همدیگر وجود دارد”

ولو اینکه دیگر بنیان‌گذاران Prezi , Péter Halácsy بیشتر افراد تکنیکی هستند اما علاقه زیادی به هنر دارند و همین امر باعث احترام متقابل در بین همدیگر بوجود داشته باشد. پس اگر هیچ مهارتی هم ندارید حداقل به شریک کاریتان احترام بگذارید.

  1. هم‌محور بودن ماموریت و اشتیاق

اهمیت سرمایه‌گذاری شرکا در یک کسب‌وکار بسیار مهم است اما اطمینان از اهداف هر فرد جزو اصول اولیه است. متعهد بودن بر سر حل یک مسأله یک نمونه بارز برای گردهم آمدن شرکای تجاری است اما باید هردویتان مطمئن باشید هردویتان برای آینده یک شرکت دارید گام برمی‌دارید.

Raj De Datta موسس BloomReach  یکی از استارتاپ‌های سریع توسعه یافته در سیلیکون ولی در یکی از مصاحبه‌هایش در رابطه اهمیت اهداف مشترک چنین گفته “اغلب استارتاپ‌ها به علت اهداف مختلفی که افراد تیم می‌خواهند به آن برسند, شکست می‌خورند. یکی می‌خواهد به زودی شرکت را بفروشد و دیگر می‌خواهد شرکت را گسترش دهد! یک تیم خوب اغلب اوقات بر سر موضوعات مختلف بحث می‌کنند اما بر سر موضوعات حیاتی شما باید ارزش‌هایتان را به اشتراک بگذارید برای چیزی که می‌خواهید بدست آورید

به همین روش, موسس Limor Suss , Dealery.com   در مصاحبه‌اش گفته “اطمینان حاصل کنید شریک تجاریتان متعهد است در موقعیت مشابهی به موقعیت شما در زندگی دارد. اگر شریک تجاریتان می‌خواهد در دوسال آینده یک خانه بزرگ بخرد و شما فقط یک شرکت راه‌اندازی کردید, حتما از درآمد آینده شرکت راضی نخواهد شد. پرداخت هزینه زیاد به شخصی برای کار با شما … البته هزینه‌بر است اما, پرداخت درصدی از درآمدتان به شخصی که همکاری در بدست آوردنش نداشته… بسیـــــــار بیشتر هزینه‌بر است!!! پس قبل از شروع کسب‌وکارتان بهتر است با شریک کاریتان دور میز بنشینید و هرچی دارید رو کنید تا از همدیگر بیشتر آگاه بشید, آیا هردویتان یک هدف دارید؟

  1. ذهن باز و قابل انعطاف

در هر کسب‌وکاری چه در شروع باشد چه در میانه , مشکلات فراوانی بوجود خواهد آمد, پس بهتر است شریک کاری آینده‌تان بتواند مانند شما با موانع سر راه کنار بیایید تا کمکی به شما باشد نه خود یک مشکل دیگر!

Joss & Main موسس John Mulliken در مورد پیدا کردن یک شریک جاری دارای ذهن باز و قابل‌انعطاف چنین می‌گوید:  “کارآفرینان باید به اندازه‌ای خودخواه باشند که باور کنند که شکست نمی‌خورند و کم‌بین‌تر نسبت به خود به حدی که بدانند فقط خودشان نیستند.”

  1. یک سازگاری شخصیتی

آخرین … اما نه کم‌اهمیت‌ترین نکته. همیشه به یاد داشته باشید , با کسی شریک شوید که خارج از کار بتواند دوست شما شود! ساختن یک کسب‌وکار نیاز به همفکری زیاد دارد , نیاز با کار فیزیکی دارد که اگر کسی باشد که در این راه بدونید دوست شماست به شما کمک می‌کند ۸۰% از سختی کار را کم می‌کند. موسس Alex Kennberg ,  Shopstarter  می‌گوید “شرکا باید دنبال نشانه‌هایی باشند که بعد از کار چطور می‌توانند باهم کار کنند؟”  Kennberg در این رابطه می‌گوید “همه به طرق مختلفی به مسأل نگاه می‌کنند , افراد با سرعت‌های مختلفی مسال را حل می‌کنند اما فقط آن‌هایی موفق می‌شوند که راهی پیدا کنند که با دیگران بتوانند کار کنند

در آخر روز, لازمه شریکی پیدا کنید که ناخودآگاه بهش اعتماد کنید, کسی که از دست شما را در هنگام مشکلات بگیرد و اگر کمکی به شما نکند حداقل کنار شما باشد زیرا برای سنجش ظرفیت آدم‌ها آن‌ها را باید در مشکلات شناخت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *